Stubbengatan 2 Örebro
(+46) 0723668585
knut@dansstudio.com

Tävlingsanmälan

Här kan du se vilka av våra tävlingsdansare som är anmälda till kommande tävlingar

För att anmäla dig till kommande tävlingar, besök dans.se

Anmälningar till kommande tävlingardär minst en person i paret/trion har eller kommer att ha tävlingslicens hos Knut Säborg Dansstudio. Anmälningstatus visar i vilket administrativt skede anmälan befinner sig vilket kan vara "Preliminär", "Ok att skicka", "Anmälan klar" eller "Efteranmäld".

Klass Tävlande Tävlar för Anmälan
Stängd 2019-10-03 2019-10-30 - Mega Dance Weekend- Hiphop, Stockholm
HSBrJ1 Alice Hellsten KSD Anmäld
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
HSSuV Jonatan Ivarsson KSD Anmäld
HDBrJ1 Alice Hellsten & Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
Stängd 2019-10-03 2019-10-30 - Mega Dance Weekend- Disco, Slow & Engelsk Freestyle, Stockholm
DSBrB3 Linnea Wahman KSD Anmäld
DSBrB3 Meja Danielsson KSD Anmäld
DSBrJ4 Tilda Sellén KSD Anmäld
DSBrJ4 Emmeli Rudin KSD Anmäld
DSSiB1 Wintra Sköld KSD Anmäld
DSSiB3 Alma Lagemyr KSD Anmäld
DSSiB4 Tilde Uppenberg Steisjö KSD Anmäld
DSSiB4 Liv Odell KSD Anmäld
DSSiB4 Emanuel Dahlberg KSD Anmäld
DSSiJ1 Filippa Ivarsson KSD Anmäld
DSSiJ3 Nellie Åkesson KSD Anmäld
DSGuB3 Lova Lindén KSD Anmäld
DSGuB4 Stina Krakowski KSD Anmäld
DSGuB4 Evelina Rudin KSD Anmäld
DSGuJ1 Joline Begallo KSD Anmäld
DSGuJ1 Dilem Yilmaz KSD Anmäld
DSGuJ1 Clara Edlund KSD Anmäld
DSGuJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
DSGuJ1 Meja Boudville KSD Anmäld
DSGuJ1 Alva-Jo Olsson KSD Anmäld
DSGuJ1 Lova Glasberg KSD Anmäld
DSGuJ2 Tilda Tholin KSD Anmäld
DSGuJ2 Amélie Dorizy KSD Anmäld
DSGuJ3 Olivia Törnblom KSD Anmäld
DSGuJ4 Nina Rizell KSD Anmäld
DSGuJ4 Medina Tulic KSD Anmäld
DSGuU Greta Nyström KSD Anmäld
DSGuV Elin Isacsson KSD Anmäld
DSStJ1 Frida Waldenlöv KSD Anmäld
DSStJ2 Lea Gunnarsson KSD Anmäld
DSStJ2 Ida Sandberg KSD Anmäld
DSStJ3 Vendela Andersson KSD Anmäld
DSStU Tova Gustafsson KSD Anmäld
DSStU Saga Gustafsson KSD Anmäld
DSSuB Alva Wewertz KSD Anmäld
DSSuJ Amanda Forsberg KSD Anmäld
DSSuJ Svea Eskilsson KSD Anmäld
DSSuJ Elina Boudville KSD Anmäld
DSSuJ Moa Sjöwitz KSD Anmäld
DSSuJ Linnea Åberg KSD Anmäld
DSSuJ Rut Nyström KSD Anmäld
DSSuJ Alma Brolin KSD Anmäld
DSSuJ Tilda Lundgren KSD Anmäld
DSSuJ Wilma Larsson KSD Anmäld
DSSuJ Emma Lyrholt Lammiman KSD Anmäld
DSSuJ Selma Mustafic KSD Anmäld
DSSuJ Elvira Stolt KSD Anmäld
DSSuV Nellie Berzelius KSD Anmäld
DSSuV Jonatan Ivarsson KSD Anmäld
DSSuV Moa Danielsson KSD Anmäld
DSSuV Julia Pettersson KSD Anmäld
DSSuV Cornelia Andersson KSD Anmäld
DSSuV Lovisa Johansson KSD Anmäld
DSChJF Alice Larsson KSD Anmäld
DSChJF Alice Hagberg KSD Anmäld
DSChJF Vendela Larsson Hilmersson KSD Anmäld
DSChJF Ella Söderblom KSD Anmäld
DSChJP Oscar Bergsten KSD Anmäld
DSChVF Alva Gustafsson KSD Anmäld
DSChVF Ronja Carlestav KSD Anmäld
DSChVF Tilda Axelsson KSD Anmäld
DSChVF Elvira Larsson KSD Anmäld
DSChVF Ida Modin KSD Anmäld
DSChVF Tilde Bergström KSD Anmäld
DSChVF Alice Widmark KSD Anmäld
DDBrJ4 Emmeli Rudin & Tilda Sellén KSD Anmäld
DDSiB4 Evelina Rudin & Liv Odell KSD Anmäld
DDGuJ1 Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Anmäld
DDGuJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Anmäld
DDGuJ1 Dilem Yilmaz & Lova Glasberg KSD Anmäld
DDGuJ1 Pernilla Lundh Skager & Stina Krakowski KSD Anmäld
DDGuJ3 Nellie Åkesson & Olivia Törnblom KSD Anmäld
DDGuU Maja Ludvigsson & Saga Gustafsson KSD Anmäld
DDGuV Tova Jakobsson & Wilma Kenson KSD Anmäld
DDGuV Elin Isacsson & Greta Nyström KSD Anmäld
DDStJ2 Emma Lyrholt Lammiman & Selma Mustafic KSD Anmäld
DDStJ2 Elina Boudville & Lea Gunnarsson KSD Anmäld
DDStJ2 Frida Waldenlöv & Tilda Tholin KSD Anmäld
DDStJ3 Rut Nyström & Vendela Larsson Hilmersson KSD Anmäld
DDStU Ida Modin & Moa Danielsson KSD Anmäld
DDSuJ Elvira Stolt & Wilma Larsson KSD Anmäld
DDSuJ Ella Söderblom & Tilda Lundgren KSD Anmäld
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Anmäld
DDSuV Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Anmäld
DDSuV Alva Gustafsson & Julia Pettersson KSD Anmäld
DDChVF Alice Widmark & Tilda Axelsson KSD Anmäld
DDChVF Alice Larsson & Ronja Carlestav KSD Anmäld
DGBrB DeLight KSD Anmäld
DGBrB Fancy KSD Anmäld
DGSiJ Stardust KSD Anmäld
DGChB Popsicle KSD Anmäld
DGChJ CRUSH KSD Anmäld
DGChJ SMASH KSD Anmäld
DGChV Defence KSD Anmäld
DFsChJF Emma Lyrholt Lammiman KSD Anmäld
SlSoBrB1 Wintra Sköld KSD Anmäld
SlSoBrB3 Alma Lagemyr KSD Anmäld
SlSoBrJ4 Tilda Sellén KSD Anmäld
SlSoBrJ4 Emmeli Rudin KSD Anmäld
SlSoSiB4 Evelina Rudin KSD Efteranmäld
SlSoSiJ3 Rut Nyström KSD Anmäld
SlSoSiJ4 Wilma Larsson KSD Anmäld
SlSoGuJ1 Svea Eskilsson KSD Anmäld
SlSoGuJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
SlSoGuJ1 Amanda Forsberg KSD Anmäld
SlSoGuJ4 Moa Sjöwitz KSD Anmäld
SlSoGuU Nellie Berzelius KSD Anmäld
SlSoGuU Tilde Bergström KSD Anmäld
SlDuGuU Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Anmäld
SlDuGuU Nellie Berzelius & Wilma Larsson KSD Anmäld
EFSoSiJ3 Rut Nyström KSD Anmäld
Stängd 2019-10-03 2019-10-30 - Mega Dance Weekend- Konstnärlig dans, Stockholm
MISoÖJ Oscar Bergsten KSD Anmäld
Stängd 2019-10-17 2019-11-16 - Rising Star Liga 2, Västerås
HDBrJ1 Alice Hellsten & Pernilla Lundh Skager KSD Preliminär
HSBrB4 Elsa Polvora KSD Preliminär
HSBrB4 Elin Djerf KSD Preliminär
HSBrJ1 Filippa Persson KSD Preliminär
HSBrJ1 Alice Hellsten KSD Preliminär
HSBrJ2 Isak Augustsson-Klemedsson KSD Preliminär
HSBrJ4 Tilda Sellén KSD Preliminär
HSBrJ4 Emmeli Rudin KSD Preliminär
HSBrJ4 Lovisa Enocksson KSD Preliminär
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Preliminär
HSSiJ3 Nicolina Persson KSD Preliminär
DDBrMK Alicia Golrang Bergdahl & Tove Jensen KSD Preliminär
DDBrB1 Alice Gidlöf & Wintra Sköld KSD Preliminär
DDBrB1 Amanda Modin & Ebba Norström Bergquist KSD Preliminär
DDBrB3 Amanda Larsen & Linnea Wahman KSD Preliminär
DDBrB4 Anni Augustsson-Klemedsson & Siri Anger KSD Preliminär
DDBrJ3 Filippa Persson & Nicolina Persson KSD Preliminär
DDBrJ4 Emmeli Rudin & Tilda Sellén KSD Preliminär
DDSiB4 Evelina Rudin & Liv Odell KSD Preliminär
DDSiJ1 Belle Rönnmark & Joline Begallo KSD Preliminär
DDSiJ1 Lova Lindén & Meja Boudville KSD Preliminär
DDGuJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Preliminär
DDGuJ1 Dilem Yilmaz & Lova Glasberg KSD Preliminär
DDGuJ1 Pernilla Lundh Skager & Stina Krakowski KSD Preliminär
DDGuJ1 Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Preliminär
DDGuJ3 Nellie Åkesson & Olivia Törnblom KSD Preliminär
DDGuU Linnéa Wievegg & Tova Gustafsson KSD Preliminär
DDGuU Maja Ludvigsson & Saga Gustafsson KSD Preliminär
DDGuV Elin Isacsson & Greta Nyström KSD Preliminär
DDGuV Tova Jakobsson & Wilma Kenson KSD Preliminär
DGBrB Pennybridge KSD Preliminär
DGBrB DeLight KSD Preliminär
DGSiJ Stardust KSD Preliminär
DSBrMK Tove Jensen KSD Preliminär
DSBrMK Amanda Modin KSD Preliminär
DSBrB1 Ebba Vestergård KSD Preliminär
DSBrB3 Linnea Wahman KSD Preliminär
DSBrB3 Amanda Larsen KSD Preliminär
DSBrB3 Meja Danielsson KSD Preliminär
DSBrB4 Anni Augustsson-Klemedsson KSD Preliminär
DSBrB4 Siri Anger KSD Preliminär
DSBrJ1 Filippa Persson KSD Preliminär
DSBrJ4 Tilda Sellén KSD Preliminär
DSBrJ4 Emmeli Rudin KSD Preliminär
DSSiMK Alicia Golrang Bergdahl KSD Preliminär
DSSiB1 Wintra Sköld KSD Preliminär
DSSiB3 Sara Flink KSD Preliminär
DSSiB3 Alma Lagemyr KSD Preliminär
DSSiB4 Liv Odell KSD Preliminär
DSSiB4 Tilde Uppenberg Steisjö KSD Preliminär
DSSiB4 Emanuel Dahlberg KSD Preliminär
DSSiB4 Belle Rönnmark KSD Preliminär
DSSiJ1 Klara Sander KSD Preliminär
DSSiJ1 Filippa Ivarsson KSD Preliminär
DSSiJ3 Nicolina Persson KSD Preliminär
DSSiJ3 Nellie Åkesson KSD Preliminär
DSGuB3 Lova Lindén KSD Preliminär
DSGuB4 Evelina Rudin KSD Preliminär
DSGuB4 Stina Krakowski KSD Preliminär
DSGuJ1 Clara Edlund KSD Preliminär
DSGuJ1 Dilem Yilmaz KSD Preliminär
DSGuJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Preliminär
DSGuJ1 Alva-Jo Olsson KSD Preliminär
DSGuJ1 Joline Begallo KSD Preliminär
DSGuJ1 Lova Glasberg KSD Preliminär
DSGuJ1 Meja Boudville KSD Preliminär
DSGuJ2 Tilda Tholin KSD Preliminär
DSGuJ2 Amélie Dorizy KSD Preliminär
DSGuJ3 Olivia Törnblom KSD Preliminär
DSGuJ4 Moa Fernvik KSD Preliminär
DSGuJ4 Nina Rizell KSD Preliminär
DSGuJ4 Medina Tulic KSD Preliminär
DSGuU Linnéa Wievegg KSD Preliminär
DSGuU Greta Nyström KSD Preliminär
DSGuV Elin Isacsson KSD Preliminär
T.o.m. 2019-10-24 2019-11-23 - Masterstävling i Hiphop, Katrineholm
HSSuV Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
T.o.m. 2019-11-22 2019-12-06 - Nordic Open Disco, Artistic Ballroom & Bugg, Katrineholm
DdSoOpChFe Alva Wewertz KSD Preliminär
DdSoOpJFe Amanda Forsberg KSD Preliminär
DdSoOpJFe Ella Söderblom KSD Preliminär
DdSoOpJFe Rut Nyström KSD Preliminär
DdSoOpJFe Svea Eskilsson KSD Preliminär
DdSoOpJFe Alice Hagberg KSD Preliminär
DdSoOpJFe Wilma Larsson KSD Preliminär
DdSoOpAdFe Tilda Axelsson KSD Preliminär
DdSoOpAdMa Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
DdSoRSCh Sara Flink KSD Preliminär
DdDuOpJu Ella Söderblom & Tilda Lundgren KSD Preliminär
DdDuOpJu Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Preliminär
DdDuOpJu Elvira Stolt & Wilma Larsson KSD Preliminär
DdDuOpAdFeFe Alice Widmark & Tilda Axelsson KSD Preliminär
DdGrOpJu CRUSH KSD Preliminär
DdGrOpAd Defence KSD Preliminär
DdSoStJu1 Pernilla Lundh Skager KSD Preliminär
DdDuStJu Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Preliminär
Anmälningslistan hämtas automatiskt från Dans.se