Stubbengatan 2 Örebro
(+46) 0723668585
knut@dansstudio.com

Tävlingsanmälan

Här kan du se vilka av våra tävlingsdansare som är anmälda till kommande tävlingar

För att anmäla dig till kommande tävlingar, besök dans.se

Anmälningar till kommande tävlingardär minst en person i paret/trion har eller kommer att ha tävlingslicens hos Knut Säborg Dansstudio. Anmälningstatus visar i vilket administrativt skede anmälan befinner sig vilket kan vara "Preliminär", "Ok att skicka", "Anmälan klar" eller "Efteranmäld".

Klass Tävlande Tävlar för Anmälan
Stängd 2019-08-01 2019-08-31 - Masterstävling i Disco (Täby)
DFsChJF Emma Lyrholt Lammiman KSD Anmäld
DDStJ1 Amanda Forsberg & Tilde Hanström KSD Anmäld
DDStJ2 Emma Lyrholt Lammiman & Selma Mustafic KSD Anmäld
DDStJ2 Frida Waldenlöv & Tilda Tholin KSD Anmäld
DDStJ3 Rut Nyström & Vendela Larsson Hilmersson KSD Anmäld
DDStU Ida Modin & Moa Danielsson KSD Anmäld
DDStV Alva Gustafsson & Julia Pettersson KSD Anmäld
DDSuJ Elvira Stolt & Wilma Larsson KSD Anmäld
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Anmäld
DDSuJ Ella Söderblom & Tilda Lundgren KSD Anmäld
DDSuV Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Efteranmäld
DDChVF Alice Larsson & Ronja Carlestav KSD Anmäld
DDChVF Alice Widmark & Tilda Axelsson KSD Anmäld
DGChJ SMASH KSD Anmäld
DGChJ CRUSH KSD Anmäld
DSStJ1 Frida Waldenlöv KSD Anmäld
DSStJ1 Svea Eskilsson KSD Anmäld
DSStJ2 Ida Sandberg KSD Anmäld
DSStJ2 Elina Boudville KSD Anmäld
DSStJ2 Selma Mustafic KSD Anmäld
DSStJ2 Lea Gunnarsson KSD Anmäld
DSStJ3 Vendela Andersson KSD Anmäld
DSStJ4 Linnea Arkeland KSD Anmäld
DSStU Tova Gustafsson KSD Anmäld
DSStU Saga Gustafsson KSD Anmäld
DSStU Elin Pettersson KSD Anmäld
DSStV Cornelia Andersson KSD Anmäld
DSSuB Alva Wewertz KSD Anmäld
DSSuJ Rut Nyström KSD Anmäld
DSSuJ Linnea Åberg KSD Anmäld
DSSuJ Tilde Hanström KSD Anmäld
DSSuJ Wilma Larsson KSD Anmäld
DSSuJ Moa Sjöwitz KSD Anmäld
DSSuJ Tilda Lundgren KSD Anmäld
DSSuJ Elvira Stolt KSD Anmäld
DSSuJ Alma Brolin KSD Anmäld
DSSuJ Emma Lyrholt Lammiman KSD Anmäld
DSSuJ Amanda Forsberg KSD Anmäld
DSSuV Lovisa Johansson KSD Anmäld
DSSuV Jonatan Ivarsson KSD Anmäld
DSSuV Moa Danielsson KSD Anmäld
DSSuV Nellie Berzelius KSD Anmäld
DSChJF Ella Söderblom KSD Anmäld
DSChJF Vendela Larsson Hilmersson KSD Anmäld
DSChJF Alice Larsson KSD Anmäld
DSChJF Alice Hagberg KSD Anmäld
DSChJP Oscar Bergsten KSD Anmäld
DSChVF Elvira Larsson KSD Anmäld
DSChVF Ronja Carlestav KSD Anmäld
DSChVF Ida Modin KSD Anmäld
DSChVF Alice Widmark KSD Anmäld
DSChVF Tilde Bergström KSD Efteranmäld
Stängd 2019-08-08 2019-09-07 - Challengerstävling i Slow, Engelsk Freestyle, Konstnärligt, Pardans & Artistic Ballroom (Eskilstuna)
SlSoBrB4 Evelina Rudin KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Tilde Hanström KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
SlSoSiJ4 Moa Sjöwitz KSD Anmäld
SlSoSiJ4 Wilma Larsson KSD Anmäld
SlSoGuJ1 Svea Eskilsson KSD Anmäld
SlSoGuJ1 Amanda Forsberg KSD Anmäld
SlSoGuU Tilde Bergström KSD Anmäld
SlSoGuU Nellie Berzelius KSD Anmäld
SlDuSiU Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Anmäld
SlDuGuU Nellie Berzelius & Wilma Larsson KSD Anmäld
Stängd 2019-08-22 2019-09-21 - Masterstävling i Hiphop (Västerås)
HSSuV Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
T.o.m. 2019-08-29 2019-09-28 - Rising Star Liga 2 (Kungsör)
DSGuU Linnéa Wievegg KSD Preliminär
DSGuV Elin Isacsson KSD Preliminär
DDGuU Linnéa Wievegg & Tova Gustafsson KSD Preliminär
DDGuV Tova Jakobsson & Wilma Kenson KSD Preliminär
DDGuV Elin Isacsson & Greta Nyström KSD Preliminär
DSBrB3 Linnea Wahman KSD Preliminär
DSBrB3 Manilla Bichis KSD Preliminär
DSBrB3 Amanda Larsen KSD Preliminär
DSGuB4 Evelina Rudin KSD Preliminär
DSSiB4 Liv Odell KSD Preliminär
DSSiB4 Tilde Uppenberg Steisjö KSD Preliminär
DSGuJ1 Lova Glasberg KSD Preliminär
DSGuJ1 Clara Edlund KSD Preliminär
DSGuJ1 Dilem Yilmaz KSD Preliminär
DSGuJ1 Meja Boudville KSD Preliminär
DSSiJ1 Klara Sander KSD Preliminär
DSGuJ2 Tilda Tholin KSD Preliminär
DSGuJ2 Amélie Dorizy KSD Preliminär
DSGuJ3 Olivia Törnblom KSD Preliminär
DSSiJ3 Nellie Åkesson KSD Preliminär
DSGuJ4 Medina Tulic KSD Preliminär
DSGuJ4 Nina Rizell KSD Preliminär
DDBrB3 Amanda Larsen & Linnea Wahman KSD Preliminär
DDSiB4 Evelina Rudin & Liv Odell KSD Preliminär
DDGuJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Preliminär
DDGuJ1 Dilem Yilmaz & Lova Glasberg KSD Preliminär
DDBrJ1 Lova Lindén & Meja Boudville KSD Preliminär
DDGuJ3 Nellie Åkesson & Olivia Törnblom KSD Preliminär
DGBrB Popsicle KSD Preliminär
DGSiJ Stardust KSD Preliminär
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Preliminär
HSBrJ1 Alice Hellsten KSD Preliminär
HDBrJ1 Alice Hellsten & Pernilla Lundh Skager KSD Preliminär
T.o.m. 2019-09-05 2019-10-05 - Masterstävling i Disco (Södertälje)
DFsChJF Emma Lyrholt Lammiman KSD Preliminär
DDStJ2 Frida Waldenlöv & Tilda Tholin KSD Preliminär
DDStJ2 Emma Lyrholt Lammiman & Selma Mustafic KSD Preliminär
DDStJ3 Rut Nyström & Vendela Larsson Hilmersson KSD Preliminär
DDStU Ida Modin & Moa Danielsson KSD Preliminär
DDSuJ Ella Söderblom & Tilda Lundgren KSD Preliminär
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Preliminär
DDSuV Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Preliminär
DDChVF Alice Larsson & Ronja Carlestav KSD Preliminär
DGChJ CRUSH KSD Preliminär
DSStJ1 Frida Waldenlöv KSD Preliminär
DSStJ2 Ida Sandberg KSD Preliminär
DSStJ2 Selma Mustafic KSD Preliminär
DSStU Elin Pettersson KSD Preliminär
DSStU Tova Gustafsson KSD Preliminär
DSSuB Alva Wewertz KSD Preliminär
DSSuJ Alma Brolin KSD Preliminär
DSSuJ Moa Sjöwitz KSD Preliminär
DSSuJ Amanda Forsberg KSD Preliminär
DSSuJ Emma Lyrholt Lammiman KSD Preliminär
DSSuJ Rut Nyström KSD Preliminär
DSSuJ Tilde Hanström KSD Preliminär
DSSuV Nellie Berzelius KSD Preliminär
DSSuV Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
DSSuV Lovisa Johansson KSD Preliminär
DSSuV Moa Danielsson KSD Preliminär
DSChJP Oscar Bergsten KSD Preliminär
DSChJF Ella Söderblom KSD Preliminär
DSChJF Alice Hagberg KSD Preliminär
DSChJF Vendela Larsson Hilmersson KSD Preliminär
DSChJF Alice Larsson KSD Preliminär
DSChVF Ida Modin KSD Preliminär
DSChVF Ronja Carlestav KSD Preliminär
DSChVF Tilde Bergström KSD Preliminär
T.o.m. 2019-09-12 2019-10-12 - Challengerstävling i Slow, Engelsk Freestyle, Konstnärligt, Pardans & Artistic Ballroom (Uppsala)
SlSoSiJ1 Tilde Hanström KSD Preliminär
T.o.m. 2019-10-03 2019-10-30 - Mega Dance Weekend- Disco, Slow & Engelsk Freestyle (Stockholm)
DSGuJ1 Lova Glasberg KSD Preliminär
DSGuJ1 Clara Edlund KSD Preliminär
DSGuJ2 Tilda Tholin KSD Preliminär
DSGuJ2 Amélie Dorizy KSD Preliminär
DSGuV Elin Isacsson KSD Preliminär
DSStJ1 Frida Waldenlöv KSD Preliminär
DSStU Tova Gustafsson KSD Preliminär
DSStU Elin Pettersson KSD Preliminär
DSSuJ Moa Sjöwitz KSD Preliminär
DSSuJ Amanda Forsberg KSD Preliminär
DSSuV Lovisa Johansson KSD Preliminär
DSChJF Vendela Larsson Hilmersson KSD Preliminär
DSChJF Alice Hagberg KSD Preliminär
DSChJF Ella Söderblom KSD Preliminär
DSChJP Oscar Bergsten KSD Preliminär
DSChVF Ronja Carlestav KSD Preliminär
DSChVF Tilde Bergström KSD Preliminär
DDGuJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Preliminär
DDGuV Elin Isacsson & Greta Nyström KSD Preliminär
DDStJ2 Frida Waldenlöv & Tilda Tholin KSD Preliminär
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Preliminär
DDSuJ Ella Söderblom & Tilda Lundgren KSD Preliminär
DDSuV Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Preliminär
DDChVF Alice Larsson & Ronja Carlestav KSD Preliminär
DGChJ CRUSH KSD Preliminär
SlSoSiJ4 Moa Sjöwitz KSD Preliminär
SlSoGuJ1 Amanda Forsberg KSD Preliminär
SlSoGuU Tilde Bergström KSD Preliminär
SlDuSiU Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Preliminär
T.o.m. 2019-10-17 2019-11-16 - Rising Star Liga 2 (Västerås)
DSGuU Linnéa Wievegg KSD Preliminär
DSGuV Elin Isacsson KSD Preliminär
DDGuU Linnéa Wievegg & Tova Gustafsson KSD Preliminär
DDGuV Elin Isacsson & Greta Nyström KSD Preliminär
DSGuJ1 Clara Edlund KSD Preliminär
DSSiJ1 Klara Sander KSD Preliminär
DSBrJ1 Filippa Persson KSD Preliminär
DSGuJ2 Tilda Tholin KSD Preliminär
DSGuJ2 Amélie Dorizy KSD Preliminär
DSSiJ3 Nicolina Persson KSD Preliminär
DSGuJ4 Moa Fernvik KSD Preliminär
DSGuJ4 Nina Rizell KSD Preliminär
DDGuJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Preliminär
DDBrJ3 Filippa Persson & Nicolina Persson KSD Preliminär
DGSiJ Stardust KSD Preliminär
HSBrJ1 Filippa Persson KSD Preliminär
HSSiJ3 Nicolina Persson KSD Preliminär
Anmälningslistan hämtas automatiskt från Dans.se