Stubbengatan 2 Örebro
(+46) 0723668585
knut@dansstudio.com

Tävlingsanmälan

Här kan du se vilka av våra tävlingsdansare som är anmälda till kommande tävlingar

För att anmäla dig till kommande tävlingar, besök dans.se

Anmälningar till kommande tävlingardär minst en person i paret/trion har eller kommer att ha tävlingslicens hos Knut Säborg Dansstudio. Anmälningstatus visar i vilket administrativt skede anmälan befinner sig vilket kan vara "Preliminär", "Ok att skicka", "Anmälan klar" eller "Efteranmäld".

Klass Tävlande Tävlar för Anmälan
Stängd 2019-01-24 2019-02-23 - Masterstävling i Hiphop (Södertälje)
HSSuV Jonatan Ivarsson KSD Anmäld
HSChVF Felicia Klemetz KSD Anmäld
HSChVF Elvira Larsson KSD Anmäld
Stängd 2019-01-24 2019-02-24 - Challengerstävling i Hiphop + Slow & Engelsk Freestyle (Södertälje)
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
HSSiJ1 Tilde Hanström KSD Anmäld
SlSoBrJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
SlSoBrJ1 Evelina Lööw KSD Anmäld
SlSoBrU Lovisa Lööw KSD Anmäld
SlSoSiB4 Alva Wewertz KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Tilde Hanström KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Svea Eskilsson KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Amanda Forsberg KSD Anmäld
SlSoSiU Moa Danielsson KSD Anmäld
SlSoSiU Ida Modin KSD Anmäld
SlSoGuU Ronja Carlestav KSD Anmäld
SlSoChV Elvira Larsson KSD Anmäld
SlDuGuU Ida Modin & Ronja Carlestav KSD Anmäld
EFSoSiJ4 Alice Larsson KSD Anmäld
Stängd 2019-02-07 2019-03-09 - Challengerstävling i Disco, Ballroom & Konstnärligt (Norrköping)
DSSiB4 Evelina Rudin KSD Anmäld
DSSiJ1 Clara Edlund KSD Anmäld
DSSiJ3 Nellie Åkesson KSD Anmäld
DSSiJ4 Moa Fernvik KSD Anmäld
DSSiU Catrine Larsson KSD Anmäld
DSGuB3 Lova Lindén KSD Anmäld
DSGuB4 Stina Krakowski KSD Anmäld
DSGuJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
DSGuJ1 Meja Boudville KSD Anmäld
DSGuJ1 Frida Waldenlöv KSD Anmäld
DSGuJ1 Alva-Jo Olsson KSD Anmäld
DSGuJ1 Dilem Yilmaz KSD Anmäld
DSGuJ2 Tilda Tholin KSD Anmäld
DSGuJ2 Ida Sandberg KSD Anmäld
DSGuJ2 Amélie Dorizy KSD Anmäld
DSGuJ3 Olivia Törnblom KSD Anmäld
DSGuJ4 Medina Tulic KSD Anmäld
DSGuJ4 Nina Rizell KSD Anmäld
DSGuU Linnéa Wievegg KSD Anmäld
DSGuV Elin Isacsson KSD Anmäld
DDSiJ1 Dilem Yilmaz & Stina Krakowski KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Anmäld
DDSiJ2 Elina Boudville & Lea Gunnarsson KSD Anmäld
DDSiJ3 Nellie Åkesson & Olivia Törnblom KSD Anmäld
DDSiJ4 Alva Hertin & Cornelia Åkerling KSD Anmäld
DDSiU Linnéa Wievegg & Tova Gustafsson KSD Anmäld
DDGuJ2 Frida Waldenlöv & Tilda Tholin KSD Anmäld
DDGuU Maja Ludvigsson & Saga Gustafsson KSD Anmäld
DDGuU Ida Modin & Moa Danielsson KSD Anmäld
DDGuU Amanda Duberg & Kimberly Fält KSD Anmäld
DDGuV Tova Jakobsson & Wilma Kenson KSD Anmäld
DDGuV Elin Isacsson & Greta Nyström KSD Anmäld
Stängd 2019-02-14 2019-03-16 - Challengerstävling i Hiphop + Slow & Engelsk Freestyle (Höganäs)
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
SlSoSiU Moa Danielsson KSD Anmäld
SlSoBrU Lovisa Lööw KSD Preliminär
SlDuSiU Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Anmäld
SlSoSiB4 Alva Wewertz KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Tilde Hanström KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Svea Eskilsson KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Amanda Forsberg KSD Anmäld
SlSoBrJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
SlSoBrJ1 Evelina Lööw KSD Preliminär
SlSoSiJ4 Moa Sjöwitz KSD Anmäld
T.o.m. 2019-02-21 2019-03-23 - Rising Star Liga Söder (Åby)
DSBrB3 Linnea Wahman KSD Anmäld
DSBrB3 Meja Danielsson KSD Anmäld
DSBrB3 Sara Flink KSD Anmäld
DSBrB3 Alma Lagemyr KSD Preliminär
DSBrB4 Liv Odell KSD Anmäld
DSBrB4 Siri Anger KSD Preliminär
DSBrB4 Anni Augustsson-Klemedsson KSD Preliminär
DSBrB4 Emanuel Dahlberg KSD Preliminär
DSBrJ1 Klara Sander KSD Anmäld
DSBrJ1 Filippa Ivarsson KSD Anmäld
DSBrJ1 Joline Begallo KSD Anmäld
DSBrJ1 Filippa Persson KSD Anmäld
DSBrJ3 Nicolina Persson KSD Anmäld
DSSiB4 Tilde Uppenberg Steisjö KSD Anmäld
DSSiB4 Evelina Rudin KSD Anmäld
DSSiJ1 Lova Glasberg KSD Anmäld
DSSiJ1 Clara Edlund KSD Anmäld
DSSiJ3 Nellie Åkesson KSD Anmäld
DGBrB Popsicle KSD Preliminär
DGBrJ Stardust KSD Anmäld
DGBrJ Firegirls KSD Anmäld
DDBrB3 Alma Lagemyr & Sara Flink KSD Anmäld
DDBrB4 Evelina Rudin & Liv Odell KSD Anmäld
DDBrJ1 Lova Lindén & Meja Boudville KSD Anmäld
DDBrJ1 Belle Rönnmark & Joline Begallo KSD Anmäld
DDBrJ3 Filippa Persson & Nicolina Persson KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Anmäld
DDSiJ1 Dilem Yilmaz & Stina Krakowski KSD Anmäld
DDSiJ3 Nellie Åkesson & Olivia Törnblom KSD Anmäld
DDSiU Linnéa Wievegg & Tova Gustafsson KSD Anmäld
HSBrJ1 Elsa Heder KSD Anmäld
HSBrJ1 Filippa Persson KSD Anmäld
HSBrJ3 Nicolina Persson KSD Anmäld
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
HDBrJ1 Elsa Heder & Filippa Persson KSD Anmäld
T.o.m. 2019-02-28 2019-03-30 - Masterstävling i Disco (Södertälje)
DGChV Defence KSD Preliminär
DGChJ CRUSH KSD Anmäld
DGChJ SMASH KSD Anmäld
DFsChJF Emma Lyrholt Lammiman KSD Anmäld
DDSuV Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Anmäld
DSStV Cornelia Andersson KSD Anmäld
DSStU Elin Pettersson KSD Anmäld
DSStU Tova Gustafsson KSD Anmäld
DSStU Lovisa Johansson KSD Anmäld
DSStU Moa Danielsson KSD Anmäld
DSStU Saga Gustafsson KSD Preliminär
DSStJ4 Linnea Åberg KSD Anmäld
DSStJ4 Linnea Arkeland KSD Anmäld
DSStJ3 Vendela Andersson KSD Anmäld
DSStJ3 Smilla Nylander KSD Anmäld
DSStJ2 Elina Boudville KSD Anmäld
DSStJ2 Selma Mustafic KSD Anmäld
DSStJ2 Emma Lyrholt Lammiman KSD Anmäld
DSStJ1 Alma Brolin KSD Anmäld
DSStJ1 Svea Eskilsson KSD Anmäld
DDStJ2 Emma Lyrholt Lammiman & Selma Mustafic KSD Anmäld
DDStJ1 Amanda Forsberg & Tilde Hanström KSD Anmäld
DSSuB Alva Wewertz KSD Anmäld
DSSuJ Moa Sjöwitz KSD Anmäld
DSSuJ Oscar Bergsten KSD Anmäld
DSSuJ Tilda Lundgren KSD Anmäld
DSSuJ Vendela Larsson Hilmersson KSD Anmäld
DSSuJ Amanda Forsberg KSD Anmäld
DSSuJ Tilde Hanström KSD Anmäld
DSSuJ Rut Nyström KSD Anmäld
DSSuJ Wilma Larsson KSD Anmäld
DSSuJ Elvira Stolt KSD Preliminär
DSSuV Jonatan Ivarsson KSD Anmäld
DSChJF Alice Hagberg KSD Anmäld
DSChJF Ella Söderblom KSD Anmäld
DSChJF Alice Larsson KSD Anmäld
DSChVF Alva Gustafsson KSD Anmäld
DSChVF Ida Modin KSD Anmäld
DSChVF Ronja Carlestav KSD Anmäld
DSChVF Felicia Klemetz KSD Anmäld
DSChVF Alice Widmark KSD Anmäld
DSChVF Elvira Larsson KSD Preliminär
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Anmäld
DDSuJ Ella Söderblom & Tilda Lundgren KSD Anmäld
DDSuJ Elvira Stolt & Wilma Larsson KSD Anmäld
DDChVF Alice Larsson & Ronja Carlestav KSD Anmäld
T.o.m. 2019-03-14 2019-04-13 - Rising Star Liga Söder (Degerfors)
DSSiU Catrine Larsson KSD Anmäld
DDSiU Linnéa Wievegg & Tova Gustafsson KSD Anmäld
DSSiB4 Tilde Uppenberg Steisjö KSD Anmäld
DSBrB4 Siri Anger KSD Anmäld
DSBrB4 Emanuel Dahlberg KSD Preliminär
DSSiJ1 Lova Glasberg KSD Anmäld
DSSiJ1 Clara Edlund KSD Anmäld
DSBrJ1 Klara Sander KSD Anmäld
DSBrJ1 Filippa Ivarsson KSD Anmäld
DSBrJ1 Joline Begallo KSD Anmäld
DSBrJ3 Nicolina Persson KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Anmäld
DDSiJ1 Dilem Yilmaz & Stina Krakowski KSD Anmäld
DDBrJ1 Lova Lindén & Meja Boudville KSD Anmäld
DDBrJ1 Belle Rönnmark & Joline Begallo KSD Anmäld
DGBrB Popsicle KSD Anmäld
DGBrJ Stardust KSD Anmäld
DGBrJ Firegirls KSD Anmäld
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
HSBrJ3 Nicolina Persson KSD Anmäld
T.o.m. 2019-03-21 2019-04-21 - Masterstävling i Hiphop (Göteborg)
HSSuV Jonatan Ivarsson KSD Anmäld
HSChVF Felicia Klemetz KSD Anmäld
T.o.m. 2019-03-21 2019-04-22 - Challengerstävling i Disco & Hiphop (Göteborg)
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
DSGuB3 Lova Lindén KSD Anmäld
DSGuJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
DSGuJ2 Ida Sandberg KSD Anmäld
DSGuU Linnéa Wievegg KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Anmäld
DDGuU Ida Modin & Moa Danielsson KSD Anmäld
T.o.m. 2019-05-02 2019-05-29 - SM i Disco, Slow & Engelsk Freestyle (Västerås)
DGBrJ Firegirls KSD Anmäld
DSBrJ1 Klara Sander KSD Anmäld
DSBrJ1 Filippa Ivarsson KSD Anmäld
DSBrJ1 Joline Begallo KSD Anmäld
DSGuB3 Lova Lindén KSD Anmäld
DSGuJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
DSGuJ1 Frida Waldenlöv KSD Preliminär
DSGuU Linnéa Wievegg KSD Anmäld
DSStJ1 Alma Brolin KSD Anmäld
DSStJ2 Selma Mustafic KSD Anmäld
DSStJ4 Linnea Åberg KSD Anmäld
DSStU Elin Pettersson KSD Anmäld
DSStU Tova Gustafsson KSD Anmäld
DSSuB Alva Wewertz KSD Anmäld
DSSuJ Oscar Bergsten KSD Anmäld
DSSuJ Amanda Forsberg KSD Anmäld
DSSuJ Vendela Larsson Hilmersson KSD Anmäld
DSSuV Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
DSSmJF Ella Söderblom KSD Anmäld
DSSmJF Alice Hagberg KSD Anmäld
DSSmVF Ida Modin KSD Anmäld
DSSmVF Ronja Carlestav KSD Anmäld
DDBrJ1 Lova Lindén & Meja Boudville KSD Anmäld
DDBrJ1 Belle Rönnmark & Joline Begallo KSD Anmäld
DDSiJ1 Alva Wewertz & Svea Eskilsson KSD Anmäld
DDSiU Linnéa Wievegg & Tova Gustafsson KSD Anmäld
DDGuU Ida Modin & Moa Danielsson KSD Anmäld
DDStJ1 Amanda Forsberg & Tilde Hanström KSD Anmäld
DDStJ2 Emma Lyrholt Lammiman & Selma Mustafic KSD Anmäld
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Anmäld
DDSmVF Alice Larsson & Ronja Carlestav KSD Anmäld
SlSoBrJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
SlSoSiB4 Alva Wewertz KSD Anmäld
SlSoSiJ1 Amanda Forsberg KSD Anmäld
SlSoSiV Ida Modin KSD Anmäld
SlSoGuU Ronja Carlestav KSD Anmäld
SlDuGuU Ida Modin & Ronja Carlestav KSD Anmäld
T.o.m. 2019-05-02 2019-05-31 - SM i Hiphop (Västerås)
HSSiJ1 Pernilla Lundh Skager KSD Anmäld
HSSuV Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
HSSmVF Felicia Klemetz KSD Anmäld
T.o.m. 2019-05-16 2019-06-15 - Masterstävling i Disco (Mora)
DDStJ1 Amanda Forsberg & Tilde Hanström KSD Anmäld
DDStJ2 Emma Lyrholt Lammiman & Selma Mustafic KSD Anmäld
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Anmäld
DDSuV Moa Sjöwitz & Tilde Bergström KSD Anmäld
DSStJ1 Alma Brolin KSD Anmäld
DSStJ2 Selma Mustafic KSD Anmäld
DSStU Elin Pettersson KSD Anmäld
DSStU Tova Gustafsson KSD Anmäld
DSSuB Alva Wewertz KSD Anmäld
DSSuJ Moa Sjöwitz KSD Anmäld
DSSuJ Vendela Larsson Hilmersson KSD Anmäld
DSSuJ Amanda Forsberg KSD Anmäld
DSSuV Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
DSChJF Alice Hagberg KSD Anmäld
DSChVF Ida Modin KSD Anmäld
DSChVF Felicia Klemetz KSD Anmäld
T.o.m. 2019-05-16 2019-06-16 - Masterstävling i Hiphop (Mora)
HSSuV Jonatan Ivarsson KSD Preliminär
HSChVF Felicia Klemetz KSD Anmäld
Anmälningslistan hämtas automatiskt från Dans.se