Stubbengatan 2 Örebro
(+46) 0723668585
knut@dansstudio.com

Tävlingsanmälan

Här kan du se vilka av våra tävlingsdansare som är anmälda till kommande tävlingar

För att anmäla dig till kommande tävlingar, besök dans.se

Anmälningar till kommande tävlingardär minst en person i paret/trion har eller kommer att ha tävlingslicens hos Knut Säborg Dansstudio. Anmälningstatus visar i vilket administrativt skede anmälan befinner sig vilket kan vara "Preliminär", "Ok att skicka", "Anmälan klar" eller "Efteranmäld".

Klass Tävlande Tävlar för Anmälan
Stängd 2018-09-20 2018-10-20 - Challengerstävling i Disco & Hiphop (Gävle)
DDSiB4 Dilem Yilmaz & Stina Krakowski KSD Anmäld
DDSiB4 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Anmäld
DDGuJ1 Frida Waldenlöv & Tilda Tholin KSD Anmäld
DDGuJ3 Cornelia Åkerling & Linnea Arkeland KSD Anmäld
DDGuV Isabella Mallalieu & Wilma Eklund KSD Anmäld
DSSiB3 Stina Krakowski KSD Anmäld
DSSiB4 Clara Edlund KSD Anmäld
DSSiB4 Alva-Jo Olsson KSD Anmäld
DSSiB4 Dilem Yilmaz KSD Anmäld
DSSiJ4 Catrine Larsson KSD Anmäld
DSGuB4 Frida Waldenlöv KSD Anmäld
DSGuJ1 Tilda Tholin KSD Anmäld
DSGuJ3 Evelina Uddling KSD Anmäld
DSGuJ3 Cornelia Åkerling KSD Anmäld
DSGuJ3 Linnea Arkeland KSD Anmäld
DSGuJ3 Nina Rizell KSD Anmäld
DSGuJ4 Saga Gustafsson KSD Anmäld
DSGuU Fanny Rejdemark KSD Anmäld
DSGuV Isabella Mallalieu KSD Anmäld
Stängd 2018-10-04 2018-11-01 - Mega Dance Week- Disco, Slow & Engelsk Freestyle (Göteborg)
DSBrMK Wintra Sköld KSD Anmäld
DSBrB2 Alma Lagemyr KSD Anmäld
DSBrB4 Filippa Persson KSD Anmäld
DSBrJ2 Nicolina Persson KSD Anmäld
DSSiB3 Evelina Rudin KSD Anmäld
DSGuJ3 Nina Rizell KSD Anmäld
DSGuJ4 Saga Gustafsson KSD Anmäld
DSGuU Fanny Rejdemark KSD Anmäld
DSStB4 Alma Brolin KSD Anmäld
DSStJ2 Vendela Andersson KSD Anmäld
DSStU Lovisa Johansson KSD Anmäld
DSStU Cornelia Andersson KSD Anmäld
DSSuJ Nellie Berzelius KSD Anmäld
DSSuJ Alice Hagberg KSD Anmäld
DSSuJ Oscar Bergsten KSD Anmäld
DSSuJ Elvira Stolt KSD Anmäld
DSSuJ Tilda Lundgren KSD Anmäld
DSChJF Ella Söderblom KSD Anmäld
DSChVF Alice Widmark KSD Anmäld
DSChVF Tilda Axelsson KSD Anmäld
DSChVF Amanda Karlsson KSD Anmäld
DDBrB2 Alma Lagemyr & Wintra Sköld KSD Anmäld
DDBrJ2 Filippa Persson & Nicolina Persson KSD Anmäld
DDSiJ3 Joline Magnusson & Nora Bofeldt KSD Anmäld
DDSiJ4 Maja Ludvigsson & Saga Gustafsson KSD Anmäld
DDSuJ Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Anmäld
DDSuJ Ella Söderblom & Tilda Lundgren KSD Anmäld
DDSuV Alice Widmark & Tilda Axelsson KSD Anmäld
DDChVF Amanda Karlsson & Moa Andersson KSD Anmäld
DGChJ CRUSH KSD Anmäld
DGChJ Defence KSD Anmäld
EFSoBrU Tilda Axelsson KSD Anmäld
EFSoGuJ2 Oscar Bergsten KSD Anmäld
EFDuBrU Alice Widmark & Tilda Axelsson KSD Anmäld
SlSoGuJ2 Oscar Bergsten KSD Anmäld
SlSoGuJ4 Nellie Berzelius KSD Anmäld
SlSoGuU Alice Widmark KSD Anmäld
SlSoChV Tilda Axelsson KSD Anmäld
SlDuGuU Alice Widmark & Tilda Axelsson KSD Anmäld
Stängd 2018-10-04 2018-11-03 - Mega Dance Week- Hiphop (Göteborg)
HSBrB4 Filippa Persson KSD Efteranmäld
HSBrJ2 Nicolina Persson KSD Efteranmäld
T.o.m. 2018-10-18 2018-11-17 - Challengerstävling i Disco och Konstnärligt (Västerås)
DDSiB4 Alva-Jo Olsson & Clara Edlund KSD Preliminär
DDSiJ4 Maja Ludvigsson & Saga Gustafsson KSD Preliminär
DDGuJ1 Frida Waldenlöv & Tilda Tholin KSD Preliminär
DDGuU Tova Jakobsson & Wilma Kenson KSD Preliminär
DDGuV Isabella Mallalieu & Wilma Eklund KSD Preliminär
DSSiB4 Alva-Jo Olsson KSD Preliminär
DSSiB4 Clara Edlund KSD Preliminär
DSSiJ3 Hampus Güvenal KSD Preliminär
DSGuB4 Frida Waldenlöv KSD Preliminär
DSGuJ1 Tilda Tholin KSD Preliminär
DSGuJ3 Medina Tulic KSD Preliminär
DSGuJ3 Evelina Uddling KSD Preliminär
DSGuJ3 Nina Rizell KSD Preliminär
DSGuJ4 Saga Gustafsson KSD Preliminär
DSGuV Isabella Mallalieu KSD Preliminär
T.o.m. 2018-10-25 2018-11-24 - Rising Star Liga Söder (Kungsör)
DSBrMK Wintra Sköld KSD Preliminär
DSSiB3 Evelina Rudin KSD Preliminär
DSBrB3 Liv Odell KSD Preliminär
DSBrB3 Emanuel Dahlberg KSD Preliminär
DSBrB4 Filippa Persson KSD Preliminär
DSBrB4 Lova Glasberg KSD Preliminär
DSBrJ2 Nicolina Persson KSD Preliminär
DSSiJ4 Catrine Larsson KSD Preliminär
DDBrB3 Evelina Rudin & Liv Odell KSD Preliminär
DDBrB3 Emanuel Dahlberg & Wintra Sköld KSD Preliminär
DDBrJ2 Filippa Persson & Nicolina Persson KSD Preliminär
HSBrB4 Filippa Persson KSD Preliminär
HSBrB4 Elsa Heder KSD Preliminär
HSBrJ2 Nicolina Persson KSD Preliminär
HDBrB4 Elsa Heder & Filippa Persson KSD Preliminär
T.o.m. 2018-11-01 2018-12-07 - Nordic Open Disco & Christmas Cup (Katrineholm)
DdDuOpJu Alice Hagberg & Alma Brolin KSD Preliminär
DdSoOpJFe Alice Hagberg KSD Preliminär
DdSoOpAdFe Tilda Axelsson KSD Preliminär
DdDuOpAdFeFe Alice Widmark & Tilda Axelsson KSD Preliminär
DdFoOpAd INVNCBL KSD Preliminär
DdSoStCh Alma Brolin KSD Preliminär
DdSoStAd Wilma Eklund KSD Preliminär
DdSoRSAd Wilma Kenson KSD Preliminär
DdDuRSAd Tova Jakobsson & Wilma Kenson KSD Preliminär
Anmälningslistan hämtas automatiskt från Dans.se